×
İşinde tecrübe kazanmış bir halı yıkama işletmesinin yüksek hijyen kalitesinde bir sonuca varabilmesi için hassasiyet gerektiren aşamalardan biri de arındırıcı maddelerin hassas halılara hangi tekniklerle kullanılacağı konusunun bir kalite standartına kavuşturulmasıdır. Bu manada ortada olan bir gerçektir ki kaliteli bir halı şampuanı kullanmak hijyen gerektiren işlerin sonucunu doğrudan etkileyicidir. Bu alan da diğer sanayi alanlarındaki gibi endüstriyel ilerlemelerden nasibini almış bir sektördür ve mühendislik alanındaki yeni uygulamalar yıkamanın kalitesini gerçekten çok üst düzeye yükseltmiştir.

Şayet temizlik kalitesine özen gösteren bir kimse iseniz piyasada tutulan leke gidericileri kullanan halı ve kilim yıkama fabrikalarını seçmek durumundasınız.

Bakteri tutma özelliği olan halıların temizlenmesinden beklenen kaliteli sonucu elde etmek için tecrübe gerektiren özel normlara uymak zorunluluktur. Halıların temizliğini yapacak bir kuruluşun işçilik kalitesi, deneyimli personel ve bununla beraber kullandığı malzemelerin yeterliliğiyle bilinir.

Eryaman Ay Halı Yıkama yolluk ve halı yıkamaya halı ve kilimleri eski usulle veya bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz ama antibakteriyel deterjan kullanımı, halı yıkamanın neticesini kesin bir şekilde değiştirmektedir. Halı yıkama işlerinde istenen bir neticeye varmak için bakteri temizleme özelliği olan leke çıkarıcılar uygulamak son derece önemlidir. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber günümüzde iki değişik halı yıkama tekniği geliştirilmiştir ki, bunlardan birisi meç aracılığı ile yıkama şeklinde tabir edilen teknik, ikincisi de otomatik makinelerle yapılan yıkama metodudur. Otomatik sistem halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama işlemlerinin eski tip yıkamaya göre fazlaca avantajı gösterilebilir ve bu avantajlardan en dikkat çekicisi zannediyorum halının arka yüzünün de yıkanmasıdır.

Yıkanmış halıların hızlıca kurutulmasında halı sıkma makinesiyle halıyı sıkmak kurutmanın sorunsuz olması için ciddi önem teşkil etmektedir. Otomatik sıkma makinesinde sıkılan halılar gün ışığına gereksinim duyar ki bakterilerin yok edilmesi yalnızca bu yöntemle sağlanır. Tam manasıyla kurumuş olan halılar son kontrollerin yapılması için sonuç bölümüne sevk edilir ve bu bölümde tarama ile birlikte poşetleme çalışmaları yürütülür. Kontrol prosedürleri sonuçlanmış olan halı ve yolluklar her müşteriye göre bir araya getirilecek şekilde planlanıp, dağıtım çalışanlarına teslim edilir ve belirtilen zaman içerisinde halılar ve yolluklar teslimat adresine dağıtılır. Eryaman Ay Halı Yıkama halı yıkama fabrikasındaki yıkama alanına nakledilmiş olan halı ve kilimler ilk önce cinslerine bakılarak ayrıştırılır çünkü farklı yapıdaki halılar aynı teknikle yıkanamamaktadır.

Yıkamada kullanılan yeni teknikler ve ilaveten anbibakteriyel şampuanlar yıkama işini en iyi şekilde yapmamıza yardım ediyor. Bu yüzden bizler de Eryaman Ay Halı Yıkama halı ve kilim yıkama şirketi olarak bu detayın bilincindeyiz ki, işletmemizde en çok kabul gören ekipmanları kullanıyoruz.

Birikimlerimiz gösteriyor ki halı ve kilimleri yıkatırken istenen kaliteli neticeye varmak için her şeyden evvel göz önünde bulundurulması gereken şey, halıların verileceği işletmenin hijyen kalitesi konusunda profesyonellerden oluşan bir yıkama şirketi olması gerektiğidir.

Yıkama işlemlerinde ilk adım servisin söylendiği gün ve saatte halıları almasıdır ve bu iş için herhangi bir ödeme alınmamalıdır. Zaten memnun kalmayı umacağınız bir halı yıkama kuruluşu hiç gecikmeden ve istenen sürede verilen adreste olur.

Kaliteye önem veren birisiyseniz ve eğer, olumsuz sonuçlarla karşılaşmaktan endişeleniyorsanız; yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasına halılarınızı verirken, bazı önemli kuralları bilmeniz gerekiyor.