×
Halılarımızın gereken sürede kurutulmasında sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurutmanın hedeflenen başarıya ulaşması için büyük önem teşkil etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesiyle sıkılan halı ve yolluklar asılmaya ihtiyaç duyar ki, bakterisiz kurutma ancak bu şartla sağlanabilir. Güneşli havada kuruyan halı ve kilimler kontrol edilmesi maksadıyla denetleme masasına taşınır ve burada tarama, fırçalama ile beraber poşetleme çalışmaları yürütülür. Tüm detaylı işleri tamamlanan halı ve yolluklar müşteri adreslerine göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplanıp, sevkiyat birimine teslim edilir ve söylendiği gün ve saatte halılar ve yolluklar müşterilere ulaştırılır. Özellikle temizliğe gerekli özeni gösteren biri iseniz kalitesiyle tanınan deterjan kullanan halı ve yolluk yıkama işletmelerini tercih etmek zorundasınız.

Halı ve kilimlerin yıkama işleminden hedeflenen başarılı neticeyi sağlamak için özen gerektiren bir takım şartlara uymak çok önemlidir.

Hijyen kurallarını önemseyen birisi olarak eğer, beklentinizin altında durumlarla karşılaşmaktan çekince duyuyorsanız yıkama yaptıracağınız halı yıkama fabrikasını tercih ederken, bir takım kuralları araştırmanız gerekiyor. Halı yıkamacılık ta başka işlerdeki gibi gelişen teknik ilerlemelerden pozitif etki almış bir iş alanıdır ki, sanayi alanındaki yeni teknolojik şartlar temizliğin kalite standartını gözle görülür biçimde üst düzeye yükseltmiştir.

Halılarımızı yıkayacak bir firmanın kalitesi, deneyimli eleman kadrosu ve bununla birlikte kullandığı endüstriyel ekipmanların standartlara uygunluğuyla tespit edilir. Yıkama işlemlerinde başlangıç aşaması, servisin söz verdiği süre içerisinde halıları teslim almasıdır ki servis ile ilgili herhangi bir para verilmemelidir. Her halükarda iyi iş yapan bir halı yıkama ve overlok kuruluşu geç kalmadan söz verilen zamanda adresinizde olacaktır.

Eryaman Ay Halı Yıkama halı yıkama servis personeli tarafından yıkama alanına getirilmiş olan yıkanacak halı ve kilimler, karıştırılmadan türleri göz önüne alınarak ayrılır çünkü, her halı aynı teknikle yıkanamaz. Bir fikir vermek gerekirse halıları yıkatırken arzu edilen netice için öncelikle bilinmesi gerekli olan konu, halıları yıkayacak fabrikanın temizlik konusunda özenli bir yıkama firması olmasının gerekli olduğudur.

Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte bu gün ayrı iki halı ve kilim yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu tekniklerden bir tanesi elle yıkama olarak bilinen sistem, ikincisi ise otomatik makinelerle yapılan yıkama tipidir. Otomasyonlu halı yıkama makinesi ile sürdürülen yıkamanın manuel yıkamaya göre pek çok faydası gündeme gelir ve bu faydaların en çok önem arz edeni belki de personel hatalarının en aza indirilmesidir.

Yıkamada uygulanan yeni teknikler ve bununla birlikte üstün özellikli deterjanlar yıkama işini neredeyse sıfır hatayla tatbik etmemize imkan veriyor. Bundan ötürü senelerdir Eryaman Ay Halı Yıkama halı yıkama şirketi olarak bu durumun bilincindeyiz ki, halıların yıkanmasında kalitesiyle öne çıkmış endüstriyel ekipmanları kullanma eğilimindeyiz.

İşine önem veren bir halı ve kilim yıkama fabrikasının başarılı bir sonuca ulaşabilmesi noktasında gerçekten önemli aşamalardan birisi de leke çıkarıcıların farklı halılara ne tür tekniklerle uygulanacağını tespit etmektir. Bu noktada tahmin edersiniz ki yüksek düzeyde kaliteli bir halı şampuanı kullanıyor olmak yıkama işinin kalitesini direkt olarak etkilemektedir.

Eryaman Ay Halı Yıkama tecrübeli halı yıkamaya halıları eski sistemle yahut ta otomatik sistemle yıkatabilirsiniz fakat iyi deterjan kullanmak, yıkamanın başarı seyrini çok önemli oranda belirleyicidir. Halı yıkama işlerinde kaliteli sonuç almak için ciddi arındırma gücü olan leke çıkarıcılar ile uygulama yapmak çok önemlidir.